Nejprve posoudíme způsobilost vašeho nároku k vymáhání a v součinnosti s vámi navrhneme další kroky v souladu vymáhacího procesu. Nezbytné dokumenty jsou vkládány prostřednictvím vašeho zákaznického účtu, pomocí kterého můžete mít plnou kontrolu nad průběhem případu.
Posoudíme-li váš nárok jako způsobilý k vymáhání, dalším krokem je sjednání zastoupení při vymáhaní nároku naší společností a dále s advokátní kanceláří zajišťující soudní vymáhání vaší pohledávky. Zastoupení probíhá na základě příkazní smlouvy a vámi udělené plné moci.
Nejprve kontaktujeme dlužníka o převzetí zastoupení při vymáhání pohledávky a navrhujeme mimosoudní dohodu úhrady vzniklého dluhu a nákladů spojených s vymáháním dluhu. Častokrát dojde k dohodě mezi dlužníkem a věřitelem a tímto krokem případ ukončujeme jako úspěšný.
Pokud dlužník nerespektujeme dohodu, zašleme mu předžalobní výzvu. Předžalobní výzva je odesílána advokátní kanceláří a dlužník je v ní upozorněn i na skutečnost, že liknavostí při úhradě dluhu se mu pohledávky „prodraží“ o náklady soudního řízení a případně i náklady exekuce.
Nesplní-li dlužník dobrovolně dluh na základě předžalobní upomínky, je podán návrh na vydání EPZ. Podáním žaloby začíná soudní fáze vymáhání pohledávky. V žalobě žalobce popíše důvod pohledávky a doloží jej listinami. Zpracování žaloby a zastoupení v soudním řízení zajišťuje advokát.
Nesplní-li dlužník dobrovolně dluh ani na základě vydaného platebního rozkazu nebo dle rozsudku ukládajícímu, lze na podkladě těchto rozhodnutí zahájit exekuční řízení. V rámci exekuce exekutor postihne majetek dlužníka, a to jak movitý, tak nemovitý, bankovní účty a postihne mzdu či jiné příjmy.